اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

ویژه های دهه فجر

در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ،شبکه سه سیما ویژه برنامه هایی را تولید و پخش می کند. برخی از ویژه برنامه های دهه فجر به شرح زیر است:

معرفی برنامه

 *ویژه برنامه "هفت" به مناسبت دهه مبارک  فجر به اخبار ،حواشی و اتفاقات   سی و هفتمین جشنواره   فیلم فجر می‌پردازد. این مجموعه برنامه  سینمایی از سه شنبه  9 بهمن ماه به صورت زنده  روی آنتن  شبکه سه  سیما  قرار می گیرد .
مجموعه برنامه هفت کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی مجتبی امینی  است که  در دهه  فجر  هر شب   ساعت 23:30 ،از پردیس سینمایی ملت (سینمای اهالی رسانه)  با اجرای محمد حسین لطیفی    روانه آنتن شبکه سه خواهد شد .
این برنامه  با حضور مسئولان، نویسندگان، ،بازیگران  ،منتقدان وکارگردانان سینما به بررسی فیلم های  سی و هفتمین جشنواره   فیلم فجر  می پردازد .
تحلیل و بررسی فیلمهای بخش مسابقه سینمای ایران با حضور بازیگران  وکارگردانان فیلم ،گفتگو با داوران و شرکت کنندگان بخش های جنبی جشنواره ،پخش نظرات مردم در خصوص فیلم های جشنواره، پوشش جلسات نقد فیلم های جشنواره با حضور عوامل آن  ، دعوت از چهره هایی که مورد تقدیر قرار خواهند گرفت ،همچنین حضور مسئولان جشنواره و سازمان سینمایی کشور از مهمترین بخش های برنامه هفت در ایام جشنواره خواهد بود.

* ویژه برنامه بدون توقف با حضور دکتر صادق خرازی و دکتر علی باقری،بمناسبت دهه فجر محفلي براي پاسخ به چالش هاي ذهن جوانان امروز انقلاب در خصوص عملکرد چهل ساله نظام اسلامی  تولید شده است  .
40 سالگي ،سن رشد و بالندگی
از فجر 57 تا فجر 97  ،چهار  دهه تلاش ، امید ، تكاپو، شكست و پيروزي
در مقابل 40 سال دشمني، آتش، تحريم ، نفوذ، كارشکنی  و توطئه
فارغ از هیاهوی دشمن،منصفانه به چالش بكشيم، بي رودربايسي سوال كنيم، پاسخ بخواهيم  و در نهايت براي بهتر شدن وطنمان فكر كنيم.
گفتنی است ، ویژه برنامه بدون توقف در 10 قسمت 60 دقیقه ای    به تهیه کنندگی رضا غلامحسین نژاد و کارگردانی  رحیم صادقپور، کاری از خانه تولیدات جوان صدا و سیما است که در این ایام  روزهای شنبه تا چهارشنبه  حدود  ساعت 19:20 روانه انتن شبکه سه سیما می شود .

فصل دوم مجموعه  مستند "در برابر طوفان" به کارگردانی   مهدی نقویان  روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد. این مجموعه در 10 قسمت ۶۰ دقیقه‌ای به دوران حکومت پهلوی دوم می پردازد .
اقتصاد، ارتش، فرهنگ و هنر، آموزش و پروش، ساواک، سیاست داخلی و  خارجی، مذهب، مطبوعات و زندگی خصوصی موضوعاتی  است که در هر قسمت از این مجموعه مورد بررسی قرار می گیرد .
«مهدی نقویان» قبل از این مجموعه، مستند خارج از دید 2 را روی آنتن شبکه سه  داشت  .

*مجموعه گفتگو محور "دست به دست "  هر شب حدود ساعت 17:15  روانه آنتن شبکه سه سیما می شود .
 برنامه زنده تلویزیونی «دست به دست»  به تهیه کنندگی سیدمهدی حسینی   با محوریت خاطرات مشترک سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، با هدف انتقال مفاهیم از نسل اول انقلاب به نوجوانان و جوانان نسل های دوم و سوم  و با رویکردی فرهنگی و اجتماعی به سال‌های بعد از انقلاب اسلامی  می پردازد و خاطرات مشترک مردم را در این سال‌ها روایت می‌کند.

*مستند "به همین سادگی"   گزیده ای از  بیانات  حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب   و بنیانگذار  جمهوری اسلامی ایران  است که هر شب در این ایام پخش می شود .
*مستندی   به تهیه کنندگی هادی نعمت اللهی در 10 قسمت 40 دقیقه ای  پیرامون رهبری حضرت امام خمینی (ره) بعد از انقلاب اسلامی  در موضوعاتی چون  هشت سال دفاع مقدس ،پایان جنگ ، تسخیر لانه جاسوسی ،ماجرای مک فارلین و ... را به تصویر می کشد .

مستند پول و پهلوی  نام عنوان برنامه ای است که  به بررسی فساد سیستماتیک اقتصاد  پهلوی  وهمچنین  شخصیت های بهایی و صهیونیست  می پردازد . این برنامه به تهیه کنندگی مصطفی حریری  تولید شده است .

*رویای آجری در 5 قسمت 45 دقیقه ای به مبحث مسکن در طول چهل سال بعد از انقلاب  می پردازد و با بازیگران حوزه مسکن گفتگو می کند .

*صداهای ناب شخصیت هایی چون حضرت امام خمینی (ره)،استاد شهید مطهری ،شهید دکتر بهشتی و ..در برنامه ای به نام "کاست"در 10 قسمت پخش خواهد شد .

*موشن گرافی امام خمینی در 10 قسمت اقدامات مهم بعد از انقلاب چون شورای انقلاب ،دولت موقت  ، برگزاری انتخابات  و ...را به تصویر می کشد .

موشن گرافی راجع به  فسادهای  پهلوی  در حوزه  بهداشت  ، اقتصاد...    و همچنین تحقیر ایرانیان   را  به  نمایش می گذارد .  

همچنین  نماهنگ هایی در خصوص چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این ایام پخش خواهد شد .
فیلم‌های سینمایی با موضوع انقلاب اسلامی چون  مدرک جرم  ، کمی آنسوتر ،سیانور ،یک گزارش واقعی، بوسیدن روی ماه  و این خانه پلاک ندارد  ازتدارک تامین برنامه شبکه سه سیماست که  در ایام دهه فجر   برای بینندگان پخش خواهد شد.

*برنامه های  " حالا خورشید " ،"برنده باش"، "طبیب"،"سمت خدا " ،"کاملا دخترونه "و  "جدول"  نیز هر روز موضوعات خود را با مباحث  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  در ایام  دهه فجر  همراه خواهند کرد .


 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها