اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید
ویژه  های ماه مبارک رمضان

ویژه های ماه مبارک رمضان

ویژه های ماه مبارک رمضان آرشیو

ویژه های ماه مبارک رمضان را بیشتر بشناسید
به گزارش روابط عمومی شبکه سه سیما، گروه های معارف و اجتماعی شبکه سه سیما به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های خود را به شرح زیر اعلام کرده اند:

معرفی برنامه


ماه عسل   کاری  از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی  و اجرای  احسان علیخانی است که  در 30 قسمت 70 دقیقه ای  ویژه  افطار   به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه  خواهد شد  .  این ویژه برنامه  گفتگو محور با تمرکز بر مقولاتی  چون ایثار ،از خود گذشتگی و   بخشش ،داستان های جذاب زندگی افرادی   که از لحاظ اجتماعی ،فرهنگی  و علمی در شرایط خاص قرار دارند  را به  مخاطبین ارائه می نماید .   این برنامه  از  جمعه 5 خرداد ،هر شب ساعت 19:00روی آنتن شبکه قرار می گیرد.


سمت خدا کاری از گروه فرهنگ و  معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی سید عبدالمجید رکنی است .  برنامه سمت خدا در ماه مبارک رمضان به طور ویژه به آموزش و ترویج احکام خواهد پرداخت. این برنامه  با اجرای نجم الدین شریعتی هر روز به جز   جمعه ها از ساعت 13:30 روانه آنتن خواهد شد .در این ایام   شنبه ها و یکشنبه ها   حجج اسلام قرائتی و عابدینی    به بیان نکاتی از قرآن کریم خواهند پرداخت . دوشنبه ها  حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد   به بیان مسائل و احکام وسواس فکری و عملی می پرداز ند. حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی   علاوه بر روزهای سه شنبه   ، در روزهای پنجشنبه  نیز به منظور بیان احکام و آشنایی و انس عموم مخاطبان در برنامه حضور خواهند یافت .چهارشنبه ها  حجت الاسلام ماندگاری نیز پاسخگوی پرسشهای بینندگان  برنامه خواهند بود.
در بخش تلاوت قران ، مخاطبان برنامه هر هفته میهمان یکی از مشاهد مشرفه و مکانهای مقدس خواهند بود. هفته اول تلاوتهای قرآن کریم برنامه از مشهد مقدس، هفته دوم از کربلای معلی، هفته سوم از حرم امیرالمومنین علی علیه السلام و هفته پایانی از مسجد مقدس جمکران پخش خواهد شد.


مجموعه مستند   یک کار قشنگ  به تهیه کنندگی هادی پو حامدی   با هدف   تبیین و ساده سازی مفاهیم دینی  و تغییر در نگرش مخاطبان نسبت به عمل صالح     ،  شیوه زیست مومنانه   افرادی که تجربه های واقعی از زندگی دارند  را به تصویر می کشد .این برنامه در   گروه فرهنگ و  معارف اسلامی شبکه سه سیما در 30 قسمت 20 دقیقه  ای تهیه شده است .کارگردان این برنامه را حامد پور حامدی برعهده دارد . این برنامه هر روز از ساعت 17:00 روانه آنتن خواهد شد .

  مخاطب خاص با اجرای  رسالت بوذری  و حضور کارشناسانی   چون حجج اسلام دکتر رفیعی ، فرحزاد و سید مهدی میر باقری با موضوع "تربیت دینی در پرتو  خانواده رمضانی " ، پنجشنبه های ماه مبارک از ساعت 22:30 از کربلای معلی ، به صورت  زنده و مستقیم روانه آنتن  شبکه سه سیما خواهد شد .  

مجموعه برنامه ساحل آرامش در ۶۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای در گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه ۳    تولید شده است .  این برنامه به تهیه کنندگی وکارگردانی  مهدی نوری تاجر،برنامه ای است مستند ترکیبی که به فلسفه  دعا و مناجات می پردازد .
در این برنامه  مباحثی   چون " دعا چیست" ،"شکل گیری هر دعا "،"فرازهای اصلی هر دعا" ،" دعا از دیدگاه فقهی اسلام و شیعیان" ،"تاثیر هر دعا" ،"چگونگی قبولی دعا" ، "زمان مناسب برای خواندن دعا "و" دعا های معثوره "و...  مطرح و پاسخ داده می شود . این برنامه هر روز قبل از اذان ظهر پخش می شود .
فاز اول مجموعه برنامه ساحل آرامش با شروع ماه مبارک رمضان برروی انتن شبکه سه قرار می گیرد  وبعد از ماه مبارک به پخش  خود ادامه می دهد.
سایر عوامل تولید عبارتند از: طراح: مهدی نوری تاجر  ،کارشناس برنامه: استاد رضا بکایی، نویسندگان : فرح فرازنده پور - مجید رسولی و احمد شاه حسینی ،گرافبست: ندا کیایی ، محسن روشن،گوینده : مرحوم مهران دوستی ، تصوبر برداران : منوچهر کولی وند و  حسن باقری،دستیار تهیه:  فربد نوری تاجر و تدوین : محمد جواد اشنا، علی مهاجر

ماه سپید  عنوان جنگی شبانه است که با حضور هنرمندان و ورزشکاران و تهییج مردم در امر خداپسندانه کمک به مستمندان و ایتام تهیه شده است . این برنامه هر شب از ساعت 22:15 روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد .

ترتیل خوانی قرآن کریم نیز به تهیه کنندگی سید مصعب لواسانی در 30 برنامه 75دقیقه ای به صورت زنده و از ساعت 14:45   با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی به عنوان کارشناس از این شبکه پخش می شود. این برنامه جزخوانی دسته جمعی قرآن مجید را از حرم حضرت معصومه (س) پوشش می دهد.

سفره های آسمانی در 30 قسمت 15  دقیقه ای مجموعه مستندی به تهیه کنندگی رهبر قنبری است  که در خصوص غذاهای آئینی است که میان اقوام ایرانی مرسوم می باشد . ضمنا در این مجموعه به شیوه های تهیه این گونه غذاها می پردازد .پوشش ،گویش ، آداب ، رسوم ، کار و جغرافیای اقوام ایرانی نیز مد نظر می باشد .این برنامه
،هرروز  ساعت 18:00  روانه آنتن شبکه سه می شود .

ویژه  برنامه سحر

سحر گاهان حرم ،ویژه برنامه سحرگاهی  است از حرم مطهر حضرت معصومه(س)  با همکاری و تولید مرکز سیمای نور –قم  تهیه شده است .

  مناجات  صحیفه سجادیه با نوای حاج میثم مطیعی و حاج مهدی رسولی در  ۳۰ قسمت   ۱۰ دقیقه ای  که   به صورت موشن گرافیک  تهیه شده است  در ویژه سحر پخش می شود .

نجوای سحر از بخش های دیگر ویژه  برنامه سحر است که شامل آیه های نور ، مناجات رمضان ،شعر آیینی ،کلام علما ، دعای سحر ماه  رمضان ، دعای بزرگان ،دعای ابوحمزه ثمالی  و ...

همزمان با برپایی نمایشگاه قران کریم ، ارتباط    با نمایشگاه هر روز در 10 قسمت 15 دقیقه ای از ساعت 18:45  روانه آنتن می شود .

پخش سخنرانی های مذهبی حجج اسلام حمید میر باقری، مهدی میر باقری ، پناهیان ،صدیقی ،عالی  و ..  در 30 قسمت 35 دقیقه ای به تهیه کنندگی هادی آشتیانی  هر روز از 6:15   بامداد  روی آنتن می رود.
همچنین سخنرانی حجه الاسلام  والمسلمین دکتر رفیعی در 30 قسمت 35 دقیقه ای  هر روز از ساعت 12:00 به تفسیر قرآن  با رویکرد جوانان  به تهیه کنندگی هادی حجتی پخش می شود .

زلال احکام  ویژه ماه مبارک رمضان در 30  قسمت 10 دقیقه ای کاری از گروه  فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما  به تهیه کنندگی محمدرضا عطارد است . این برنامه با حضور حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده به سوالات مردم و مخاطبان  ، پاسخ می دهد.این برنامه از اول تا  پایان ماه مبارک رمضان قبل از اذان ظهر روانه آنتن شبکه سه خواهد شد .

ادب حضور
معرفی هیئت فاطمیون گنبد کاووس که به فعالیتهای فرهنگی اجتماعی این هیئت در آن منطقه می پردازد که در ایام میلاد امام حسن مجتبی )ع( در یک  برنامه ۳۰ دقیقه ای پخش می شود .
معرفی هیئات کریم اهل بیت  روضه الزهرای اهواز  ،فاطمیون بندر امام خمینی ره و رهپویان وصال شیراز    در  5قسمت 30 دقیقه ای   در شبهای قدر پخش    می شود   که  شامل معرفی عوامل ، اهداف  هیئات  و همچنین فعالیتهای فرهنگی- اجتماعی آنان می باشد.

مداحی
همچنین در ایام و لیالی قدر  و شهادت امیر مومنان علی علیه السلام عزاداری هیئت ثارالله زنجان با مداحی حاج مهدی رسولی در 5  قسمت  ۱۵ دقیقه ای تولید و پخش خواهد شد.

سرتون  سلامت  کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما  به تهیه کنندگی علی زاهدی  است که در 60 قسمت 5 دقیقه ای  در خصوص     طب سنتی و کارکرد آن در ایام ماه  مبارک رمضان از زبان کارشناسان بیان می شود .

مسابقه جدول  به تهیه کنندگی فرهاد ابتدایی نیز  هر روز از ساعت 17:30 با طرح سوالات  مناسبتی به پیشواز  ماه مبارک رمضان خواهد رفت .

ویژه برنامه شب های قدر به تهیه کنندگی  مجید خواجه نژاد   در 3 قسمت 70 دقیقه ای که شامل قرائت دعای جوشن کبیر ، شب های قدر از حرم حضرت معصومه (س) ، مهدیه تهران  و... ، همچنین با حضور حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان   از حسینیه همدانی ها و بجا آوردن مراسم احیا برای شبهای نوزدهم ، بیست یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان ( شب های قدر) به صورت زنده   از ساعت 23:30   پوشش می دهد.

طرح بزرگ قرآنی 1451 در ماه مبارک رمضان   با رویکردی جدید و با محوریت سوره‌های ملک  و واقعه به روخوانی ، روانخوانی  ،  مفاهیم ، تفسیر و موضوعات کاربردی اجتماعی، از شنبه 6 خرداد هر روز از ساعت 9:30 بامداد پخش  خواهد شد.


مجموعه تلویزیونی  نفس/30 قسمت 40 دقیقه ای

«نفس» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان  در ایام ماه رمضان ،هر شب ساعت 21 از شبکه سه  سیما پخش می شود.
داستان سریال «نفس» در مورد جوانی پر شر و شور است که در بحبوحه وقایع انقلاب رازی در زندگی‌اش فاش می‌شود. او برای رسیدن به حقیقت حوادث پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذارد.
 بازیگران این سریال عبارتند از: مسعود رایگان، ژاله صامتی، علیرضا کمالی، بهناز جعفری، خسرو شهراز، معصومه قاسمی پور، رامين راستاد، قربان نجفی، سودابه بيضايی، الهام نامی، پژمان جمشيدی، احسان امانی، هادی عامل هاشمی، مهرداد طوفانیان، شهاب شادابی، مجيد سعيدی، پیمان مقدم، فرید کلهر، آتوسا راستی، فوژان قباديان، سيامک احمدی و با حضور افتخاری داريوش فرهنگ و فاطمه گودرزی و با هنرمندی هدایت هاشمی، هادی حجازی فر و با معرفی ساناز سعيدی.
سریال «نفس»   جلیل سامان ؛سه گانه او را در عرصه سریالهای عاشقانه در فضای انقلاب  کامل می کند و همچون دو سريال گذشته «ارمغان تاریکی» و «پروانه» به داستانی پر حادثه در بستر رويدادهای انقلاب می پردازد.
پخش سریال تلویزیونی نفس از شنبه 6 خرداد از ساعت 21:00 آغاز می شود  و   باز پخش آن  ،00:30 بامداد  ، 10:00 صبح و 16:00 بعد از ظهر   می باشد .