اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ویژه های شبکه سه برای ماه محرم

اَدب حضور تا در آستان خورشید

در آستانه فرارسیدن ماه محرم الحرام و عزاداری حسینی ویژه برنامه های شبکه سه سیما معرفی شد. به گزارش روابط عمومی شبکه سه سیما، اسامی ویژه برنامه های این شبکه برای ایام محرم به شرح زیر است:

 اَدب حضور تا  در آستان خورشید

ادب حضور  
مجموعه مستند" ادب حضور" به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیماست که به مناسبت  ماه محرم الحرام در 13 قسمت 20 دقیقه ای به معرفی هیئات جوان انقلابی می پردازد .
در  این مجموعه مستند ، اعضای  هیئات جوان انقلابی  چون حجه الاسلام پناهیان ،حجه الاسلام  علوی تهرانی ،همچنین حاج مهدی سلحشور ،حاج سید مهدی میرداماد ،حاج مهدی رسولی، حاج ابوذر بیوکافی  ،.... و سید رضا  نریمانی " مقدمات و آدابی که  انسان برای حضور در مجالس  عزاداری سید و سالار شهیدان    باید رعایت کند ، را بیان می کنند.این برنامه  از یکشنبه 11 مهر ،هر شب ساعت20:15 روانه آنتن شبکه سه خواهد شد .

منظومه بیداری
  مجموعه منظومه بیداری کاری از گروه فرهنگ و معارف شبکه سه سیما به تهیه کنندگی هادی پور حامدی است که  در 10 قسمت 45دقیقه ای  برای این ایام تهیه شده است . این برنامه  با حضور کارشناسانی چون حجه الاسلام کارگر ،حجه الاسلام دکتر بهروزی لک ، دکتر گودرزی و ... به موضوعاتی چون  عاشورا و خانواده ،عاشورا و تمدن سازی  ، عاشورا و مهدویت  ، گفتمان جهانی امام حسین (ع) ، تربیت عاشورایی ، امام به مثابه یک آینده پژوه ،" عاشورا ، ایمان فعال ، ایمان منفعل"  ، مدیریت راهبردی امام حسین (ع) ، گوهر اشک ، عاشورا به مثابه محتوا و رسانه ، ظرفیت های آینده نگری عاشورا در حل مسایل اجتماعی ، عاشورا تاریخ گفتمان ها  نه  وقایع   و  عاشورا عامل انسجام و هویت مسلمانان  با بهره گیری از مفاهیم قیام عاشورا می پردازد .
این مجموعه برنامه تلاش می کند واقعه عظیم  عاشورا را سرلوحه کار خود قرار  دهد و فرهنگ عاشورایی را در جامعه نهادینه کند . از بخش های دیگر این مجموعه  گزارش های مردمی، شعر عاشورایی و گفتگو با شاعران  می باشد .این برنامه از یکشنبه 11 مهر ،هر شب ساعت22:15 از شبکه سه سیما پخش می شود . اجرای برنامه را  رسالت بوذری برعهده دارد .
سایر عوامل برنامه عبارت اند از: کارگردان : حامد پورحامدی ،نویسنده و طراح : مصطفی پورحامدی ،مدیر تصویر برداری : ناصر نوری ،نورپرداز : سید همایون حجت ، تصویربرداران : اسماعیل حاصلی  و احسان استاد محمد

در آستان خورشید
 این برنامه به تهیه کنندگی مهدی زمانی بیدختی کاری از واحد پخش شبکه سه سیماست که در 11  قسمت  60 دقیقه ای  از کربلا در جوار حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد .
در آستان خورشید  از یکشنبه 11 مهرماه هر شب ساعت 24:00      با اجرای سید  کاظم احمد زاده  و با حضور حجه الاسلام شیخ علی ثمری   به مباحث عاشورا ،  ریشه های این نهضت و اهداف حماسه حسینی  می پردازد .
کارگردانی  این برنامه را مهرداد طاهری برعهده دارد و   علیرضا امینیان  و مرتضی داودی به عنوان تصویربردار وامین تقی پور به عنوان  تدوینگر با این برنامه  همکاری دارند.  
طریقت
این برنامه  به شخصیت های اثرگزار واقعه عاشورا، اولیا و اشقیا  می پردازد . طریقت کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی  در 13 قسمت 20 دقیقه ای  به تهیه کنندگی علی جهانبخش  است که  صفات بارز این شخصیت ها   در فضای موشن گرافیک کارشناسی خواهد شد. این برنامه از اول محرم ،دوشنبه12 مهر ، هر روز به جز جمعه ، ساعت 11:00 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد .

چکامه
چکامه به تهیه کنندگی رضا جودی در  گروه فرهنگ و معارف اسلامی در 10 قسمت 40 دقیقه ای تولید شده است   این برنامه  به گفتگو با شخصیت های هنری و فرهنگی که در آفرینش هنری شان ارتباط مستقیمی با امام حسین(ع) ،  حضرت ابوالفضل العباس(ع)  و قیام عاشورا داشته اند ،  می پردازد .
این برنامه  از دوشنبه 12مهر ماه (مصادف با اول محرم 1438 هجری قمری  ) هر روز  به جز جمعه ،ساعت 12:30 پخش خواهد شد .

مدافعان حرم اهل بیت
این برنامه هر روز به زندگینامه یکی از شهدای مدافع حرم  می پردازد . گفتگو با خانواده ، دوستان  و آشنایان شهید از بخش های دیگر برنامه است .این برنامه در دهه اول محرم ،هر شب ساعت 23:15 از شبکه سه سیما پخش می شود .

سخنرانی  و مداحی ها  
سخنرانی حجه الاسلام  والمسلمین عالی در 10  قسمت 35 دقیقه ای،هر روز ساعت 6:10  و همچنین  سخنرانی حجه الاسلام  والمسلمین میر باقری در مدرسه فیضیه قم  در 13 قسمت 35 دقیقه ای هر روز ساعت 17:00 به تهیه کنندگی محمد عرفان منش پیرامون محرم  از شبکه سه  پخش خواهد شد .
مداحی سید مهدی میرداماد در 10 قسمت 15 دقیقه ای در هیئت رزمندگان قم   هر روز قبل از خبر ورزشی عصرگاهی ، مداحی حاج سعید حدادیان  در 10 قسمت 15 دقیقه ای  در مهدیه امام حسن مجتبی قبل از اذان مغرب  و همچنین مداحی حاج علی انسانی  در 10 قسمت 15 دقیقه ای هرشب  قبل از خبر 22:00روانه آنتن شبکه سه سیما می شود.
ارتباط زنده با مراکز استانها  در خصوص  مراسم عزاداری در روز تاسوعا و عاشورای حسینی  و همچنین  پخش عزاداری های حسینی با هدف ترویج عزاداری های سنتی از جمله برنامه هایی است که واحد پخش  شبکه سه سیما در کنار سایر برنامه های مناسبتی این ایام   مهیا کرده است.

مباحث عاشورا و اهداف حماسه حسینی  دربرنامه  سمت خدا
"سمت خدا "که هر روز به موضوعاتی از قبیل تفسیر قرآن کریم و  زندگی پر برکت و سیره ائمه اطهار می پردازد به مناسبت شهادت سالار شهیدان هر روز موضوعات خود را با مباحث عاشورا و ریشه های این نهضت و اهداف حماسه حسینی تلفیق کرده است . پرسش و پاسخ در مورد قیام عاشورا از دیگر موضوعاتی است که سمت خدا به آن می پردازد.
گفتنی است این برنامه کاری از گروه فرهنگ ومعارف شبکه سه سیما به تهیه کنندگی سید عبدالمجید رکنی  است که هر روز  ساعت 13:35به جز پنج شنبه و جمعه از شبکه سه سیما به طور زنده پخش می شود و باز پخش آنروز بعد  ساعت 4:40  بامداد است .  

مجموعه تلویزیونی وفا
مجموعه تلویزیونی وفا  در12 قسمت 45 دقیقه ای به نویسندگی علیرضا افخمی ،   کارگردانی  محمد حسین لطیفی  و تهیه کنندگی منصور سهراب پور از  دوشنبه 12 مهر ماه( مصادف با اول محرم سال 1438 هجری –قمری)،هر شب ساعت20:45  از شبکه سه سیما  پخش می شود.
فرهاد اصلانی، فرهاد قائمیان، هانیه توسلی، پوریا پورسرخ،محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری،رضاایرانمنش، عدی در خلاصه داستان این سریال آمده است: جوان يهودي ايراني در حين تحصيل در كشور لبنان با دختري مسلمان بنام وفا آشنا مي شود كه شيفته رفتار و اعتقادات او مي گردد. پس از برگشت به ايران، به علت سوء تفاهامات زنداني مي گردد و پس از ماهها شرايط بازگشت به لبنان را ندارد .سرانجام پس از آزادي و بازگشت به لبنان مورد خيانت و سوء استفاده هاي اطرافيانش قرار مي گيرد و ...
گفتنی است ، باز پخش این سریال ساعت 1:00 بامداد  ،  9:45 و 15:15   روز بعد است .