اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

یک میلیون شرکت‌کننده داشتیم/ سوالاتمان آسان نیست (مهر)

مجری «جدول» درباره این مسابقه تلویزیونی بیان کرد که استقبال خوبی از آن صورت گرفته است و تاکنون حدود یک میلیون شرکت کننده داشته اند. فرشید فهیم مجری مسابقه «جدول» که از شبکه سه سیما روی آنتن می رود درباره این برنامه و تغییرات جدید آن به خبرنگار مهر گفت: طرحی داریم که با دانشگاه امیرکبیر صحبت کردیم تا هفته ای یک روز برنامه با دکورهایی که در دانشگاه نصب می شود آنجا اجرا شود.


وی ادامه داد: البته فعلا فقط به صورت شفاهی درباره این طرح صحبت شده است که می خواهیم در هر برنامه که ممکن است آخر هفته ها در دانشگاه اجرا شود یک نفر انتخاب شده و به صورت حضوری در مسابقه شرکت کند.
مجری «جدول» با اشاره به استقبال از این مسابقه بیان کرد: خوشبختانه این مسابقه با استقبال روبه رو شده است. تاکنون ۶۰۰ هزار نفر تنها از طریق سامانه پیامکی در حدود شش ماه در برنامه شرکت کردند بسیاری هم از طرق دیگر به مسابقه راه یافتند که شاید بتوان گفت در مجموع به حدود یک میلیون نفر رسیدند.
گاهی فردی با تحصیلات دیپلم مسابقه را می برد
وی با اشاره به مخاطبان این مسابقه اظهار کرد: ما هم مخاطب نوجوان را جذب کردیم و هم مخاطبانی با تحصیلات متفاوت، به طور مثال در این برنامه با تحصیلاتی کمتر از دیپلم تا دکتری حضور داشتند و اتفاقا گاهی هم پیش می آید که یک نفر دیپلم مسابقه را می برد و یک دانشجوی دکتری موفق نمی شود و این امر به میزان جدول حل کردن افراد مربوط می شود. سوالات و جواب های جدول ها بعد از مدتی برای مخاطب مشخص می شود و می توان به آنها پی برد.
فهیم درباره تغییرات دیگر در این مسابقه عنوان کرد: مسابقه فعلا به همین شکل ادامه دارد، ما طرح دیگری را به شبکه دادیم ولی پیشنهاد آنها این است که «جدول» با همین سادگی که دارد، پیش رود. طرح این مسابقه را فرهاد ابتدایی تهیه کننده داد و اوایل مدیران شبکه سه فکر نمی کردند که اینقدر از آن استقبال شود. حتی شبکه های دیگر هم به تهیه کننده پیشنهاد دادند که مسابقاتی مشابه «جدول» را طراحی کند.
وی درباره ویژگی های این مسابقه یادآور شد: این مسابقه هم سرگرمی دارد و هم بار اطلاعات علمی و عمومی فرد را بالا می برد. مخاطبی هم که در آن شرکت نمی کند با دیدن مسابقه احساس می کند که در آن حضور دارد و دوست دارد زودتر خودش جواب ها را بدهد.
نظر عادل فردوسی پور درباره مسابقه
این مجری درباره میزان جایزه مسابقه نیز توضیح داد: جایزه مادی مسابقه کم است چون دست تهیه کننده برای برآوردی که دارد، باز نیست. با این حال ما سعی می کنیم جدول را ساده بگیریم که برندگان زیادی داشته باشیم که همینطور هم هست. بسیاری به من می گویند به حل «جدول» علاقه ای نداشتند اما با دیدن مسابقه به آن رغبت پیدا کرده اند.
وی درباره مدت زمانی که طول می کشد تا جایزه یک نفر به دستش برسد، بیان کرد: ممکن است زمان واریز شدن مبلغ جایزه طولانی شود ولی تاکنون حدود ۲۰ میلیون تومان از مبالغ پرداخت شده است و ۱۰ میلیون باقی مانده است. بخشی از این مساله هم به خود شرکت کنندگان بازمی گردد که باید حساب مورد نظر ما را داشته باشند. با این حال شرکت کنندگان نباید نگران باشند چون حتما مبلغ جایزه آنها پرداخت می شود.
فهیم درباره انتخاب شرکت کنندگان مسابقه نیز یادآور شد: افراد ثبت نامی از طریق رندوم انتخاب می شوند و سعی می شود که این افراد با تنوع تحصیلی مختلف و از شهرهای سراسر کشور باشند. گاهی هم اگر سطح تحصیلاتشان خیلی پایین باشد ابتدا با آنها صحبت می شود تا میزان اطلاعاتشات را چک کنیم.
وی درباره سوالات این مسابقه عنوان کرد: عده ای می خواهند مسابقه با همین ترتیب جلو رود و عده ای هم می گویند سوالات خیلی آسان است مثلا عادل فردوسی پور می گفت یک بچه هم می تواند این سوالات را جواب دهد.
این مجری برنامه های تلویزیون در پایان درباره نحوه اجرای خود نیز گفت: فکر می کنم مردم به اجرای من عادت کرده اند. فضای چنین مسابقه ای باید شاد و پرانرژی باشد و من سعی می کنم این فضا را مهیا کنم. از طرف دیگر من با اینکه می دانم جواب ها چیست ولی درمورد آنها اطلاعاتی کسب می کنم. برای هر جدول حدود ۲ ساعت وقت می گذارم تا اگر مخاطبی کمک خواست بتوانم با اطلاعات درباره پایتخت یک سرزمین یا یک منطقه جغرافیایی به او کمک کنم. در کنار من ابوالفضل آقاخانی هم مجری دیگر مسابقه است که دو روز در هفته حضور دارد.

آخرین اخبار

«حسینیه معلی»، پرمخاطب‌ترین برنامه معارفی تاریخ تلویزیون ایران شد پخش زنده مسابقه فوتبال پرسپولیس ایران - الدوحیل قطر از شبکه سه گزارش تصویری برنامه محفل در اراک محمدباقر قالیباف مهمان برنامه بدون توقف پخش زنده دیدار نهایی لیگ برتر کشتی آزاد از شبکه سه سیما آخرهفته با پخش قسمت‌های پانزدهم و شانزدهم سریال "سرزمین مادری" پخش زنده دیدار نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی از شبکه سه سیما پخش برنامه تلویزیونی محفل با میزبان اراکی ها از شبکه سه سیما بررسی عملکرد مجلس خبرگان رهبری در برنامه بدون توقف پخش زنده فوتبال النصر - پرسپولیس امشب ساعت ۲۱:۳۰ سه شنبه و چهارشنبه با پخش زنده بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا ویژه برنامه "در آستان خورشید" به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) پخش زنده مسابقه فوتبال ذوب آهن-استقلال فصل جدید سریال رحیل از ۴ آذر به روی آنتن شبکه سه پخش زنده مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان-گوادلاخارای مکزیک پخش زنده مسابقه فوتبال ایران- هنگ کنگ پنجشنبه ساعت ۱۸ پخش پشت صحنه سریال محرمانه امشب از شبکه سه پوشش مهمترین‌ مسابقات‌ فوتبال‌ تیم‌های ملی و باشگاهی ایران و جهان از شبکه سه پخش زنده مسابقه فوتبال سپاهان-پرسپولیس از شبکه سه پخش زنده مسابقه فوتبال استقلال - تراکتور از شبکه سه سیما پخش مهمترین مسابقات فوتبال باشگاهی ایران و جهان از شبکه سه آخرهفته با پخش قسمت‌های نهم و دهم سریال "سرزمین مادری" پخش زنده مسابقه فوتبال استقلال تاجیکستان - پرسپولیس ایران سه‌شنبه و چهارشنبه با پخش زنده بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا بازپخش قسمت‌های اول تا هشتم سریال "سرزمین مادری" پخش مهمترین مسابقات فوتبال‌ باشگاهی و ملی از شبکه سه الدحیل قطر - پرسپولیس ایران؛ پخش زنده از شبکه سه جدول پخش بازی‌های تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پخش زنده رم- فروزینونه از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقه فوتبال ولورهمپتون- منچسترسیتی پخش مسابقه والیبال انتخابی المپیک پاریس، ایران-آلمان مدال نقره بر گردن تیم قایقرانی بانوان مدال طلا بر گردن شاگردان عطایی-اولین طلای کاروان ورزشی ایران در هانگژو شروع پخش مجموعه تلویزیونی «محرمانه» از جمعه 7 مهرماه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در ۴ وزن دوم پخش مستقیم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان_ ریاض ۲۰۲۳ پخش زنده مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان_ بلگراد ۲۰۲۳ پخش زنده مسابقه دوتیم آرسنال-منچستریونایتد از سری مسابقات لیگ انگلیس پخش زنده مسابقه فوتبال استقلال _ استقلال خوزستان ایران با شکست چین رقیب ژاپن در دیدار نهایی والیبال قهرمانی آسیا شد پخش زنده مصاف سرخابی‌ها با اصفهانی‌ها مسابقه والیبال ایران - عراق، امروز ساعت ۱۹:۱۵ از شبکه سه پخش می شود مسابقه والیبال ایران - هنگ‌کنگ را امروز ساعت ۱۹:۱۵ از شبکه سه تماشا کنید پخش زنده مسابقه تراکتور _ پرسپولیس از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقه دو تیم منچسترسیتی- سه‌ویا فینال سوپرجام اروپا پخش سریال «رحیل» به زودی از شبکه سه پخش زنده سوپرجام پرتغال بین دوتیم پورتو-بنفیکا پخش زنده مسابقه پرسپولیس-آلومینیوم اراک ساعت ۱۹:۳۰ هفته فوتبالی با شبکه سه سیما فصل پنجم مسابقه بزرگ «ستاره‌ساز» به روی آنتن شبکه سه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها