اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چالش و هیجان با مسابقه جدول شبکه 3

برنامه‌های تفریحی و سرگرمی نه‌تنها جزو آثار پر مخاطب رسانه ملی محسوب می‌شود، بلکه اقشار مختلف جامعه در رده‌های سنی مختلف بیننده چنین آثاری هستند. شبکه سه سیما هم با این هدف برنامه‌های متنوعی را تولید و روانه آنتن می‌کند.

مسابقه تلفنی جدول یکی از برنامه‌های تفریحی و سرگرمی شبکه سه است که سوالات آن در حوزه‌های تاریخی، مذهبی، ورزشی، اطلاعات عمومی و... در قالب جداول ساده، متقاطع، سودوکو و شطرنج طراحی شده و بینندگان می‌توانند با تماس تلفنی جدول را حل کنند. این مسابقه به تهیه‌کنندگی فرهاد ابتدایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 و 50 دقیقه به مدت یک ساعت روی آنتن شبکه سه می‌رود.
مقابله با فضای مجازی
فرهاد ابتدایی، تهیه‌کننده مسابقه جدول درباره طراحی این برنامه به جام‌جم گفت: من علاقه زیادی به جدول دارم، به همین دلیل طرح این مسابقه را به شبکه دادم و خوشبختانه بعد از موافقت، آن را روی آنتن بردیم. این مسابقه فقط جنبه تفریحی و سرگرمی برای مخاطب ندارد و اطلاعات عمومی بینندگان را به چالش می‌کشد؛ بنابراین مسابقه جدول با هدف ارتقای دانش مردم در حوزه‌های مختلف تولید و پخش می‌شود. از سوی دیگر پخش مسابقه همیشه برای مردم جذاب است و علاقه‌مند تماشای آن هستند.
وی ادامه داد: به عنوان یک برنامه‌ساز معتقدم برنامه‌های تفریحی غیر از این که مخاطب را سرگرم می‌کنند باید هدفی بزرگ‌تر هم دنبال کنند و آن هم به فکر وا داشتن مخاطب است. مسابقه جدول هم با این هدف روی آنتن می‌رود. علاقه‌مندیم به اطلاعات عمومی مردم بیفزاییم، زیرا مطالعه کتاب خیلی کم شده و بیشتر ساعت‌های فراغت در شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی می‌گذرد؛ به همین دلیل از طریق این برنامه تلاش می‌کنیم مردم به مطالعه ترغیب شوند.
این تهیه‌کننده عنوان کرد: برنامه از دو سال پیش روی آنتن است و خوشبختانه بازتاب آن از سوی مردم خیلی تا به امروز خوب بوده است. هر روز تماس‌های زیادی هم به تلفن برنامه و هم به روابط عمومی می‌شود. این واکنش خوب از سوی مردم برای ما به عنوان برنامه‌ساز خیلی خوشایند است.
ابتدایی با اشاره به اطلاعات عمومی مخاطبان گفت: ما دکتر داشتیم که نتوانسته جدول را حل کند، اما یک خانم 65 ساله با تحصیلات دیپلم خیلی خوب سوالات را پاسخ داده است. از سوی دیگر ما برای این مسابقه سایت هم طراحی کرده‌ایم و بعد از تمام شدن جدول، سوالات و پاسخ‌ها را در سایت می‌گذاریم تا مردم یاد بگیرند و جواب‌های مسابقه در ذهن‌شان باقی بماند. در مجموع این مسابقه هم برای مخاطبان هیجان‌انگیز است و هم این که اطلاعات شان را ارزیابی می‌کند.
اجرای مسابقه جدول به عهده زهرا جهرمی، فرشید فهیم و مهدی نادریان است.
وی درباره انتخاب مجریان برای برنامه توضیح داد: فرشید فهیم را از قبل می‌شناختم و نسبت به سوابق کاری او آشنا بودم. احساس کردم بهترین گزینه برای اجرای این مسابقه است. دو دوست دیگر را شبکه برای اجرا معرفی کردند. خوشبختانه اجرای مجریان هم با اقبال مخاطبان روبه‌رو شده است.
علاقه‌مند کردن جوانان
فرشید فهیم درباره پذیرش اجرای این مسابقه گفت: برنامه جدول جذابیت خاص خودش را دارد، ضمن این که اطلاعات عمومی مردم را به چالش می‌کشاند. این برنامه صرفا سرگرم‌کننده نیست و به دانش مردم می‌افزاید. همه این موارد من را برای اجرا جذب کرد.
وی ادامه داد: یکی از جاذبه‌های برنامه، شرکت‌کنندگان در مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی است. مخاطبان برنامه از نوجوانان تا فرد 75 ساله هستند. همین باعث می‌شود اطلاعات عمومی اقشار مختلف جامعه سنجیده شود. خوشبختانه استقبال مردم از این برنامه هم خیلی خوب است.
این مجری عنوان کرد: البته می‌شود گزارش‌های مردمی تهیه کرد تا ببینیم پخش مسابقه جدول تا چه میزان به ارتقای اطلاعات عمومی مردم کمک کرده و این که چقدر به حل جدول علاقه‌مند شده‌اند. برخی جوانان با برنامه تماس می‌گیرند و تاکید می‌کنند در گذشته علاقه‌ای به حل جدول نداشته‌اند و وقتی کسی پای حل جدول می‌نشست، برایشان قابل درک نبود، ولی در حال حاضر خودشان از علاقه‌مندان حل جدول هستند.
دورهمی خانواده‌ها با حل جدول
فرشید فهیم، مجری مسابقه : یکی از اهداف مسابقه این است که خانواده‌ها را دور هم جمع کند تا با کمک هم پاسخ پرسش‌ها را بدهند. تلاش ما این است که مردم از این مسابقه لذت ببرند، زیرا برد و باخت اهمیت ندارد و هدف ایجاد رقابت سالم بین مردم است.
همچنین مردم با تماشای این مسابقه راغب می‌شوند به سمت مطالعه بروند. در واقع برنامه بار آموزشی برای مخاطبان دارد. همچنین در قالب این مسابقه شرکت‌کنندگان و بینندگان با ترجمه بسیاری از کلمات عربی، انگلیسی و فرانسه آشنا می‌شوند. برنامه‌سازان این برنامه تلاش می‌کنند با یک مسابقه جذاب از شنبه تا چهارشنبه مهمان خانه‌ها باشند.

آخرین اخبار

لیگ قهرمانان اروپا؛ بارسلونا - پاریسن ژرمن پخش مستقیم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا - قرقیزستان ۲۰۲۴ اقدام ایران دفاع مشروع بود پخش مستقیم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا - قرقیزستان ۲۰۲۴ گل گهر سیرجان - پرسپولیس با فوتبال برتر پخش زنده مسابقه دو تیم ،استقلال تهران - مس رفسنجان پخش زنده مسابقه هوادار - استقلال تهران از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقه پرسپولیس - پیکان تهران از شبکه سه سیما تدارک ویژه شبکه سه با برنامه‌های متنوع و جدید در ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ پخش زنده شهرآورد پایتخت با دو گزارشگر اختصاصی از شبکه سه ماه من ویژه برنامه سحرهای ماه رمضان شبکه سه محفل ویژه ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما تیمهای خوزستانی در مقابله با پرسپولیس و استقلال تهران در فوتبال برتر جام وهبی امری ترکیه در برنامه دایره طلایی پخش زنده بایرن مونیخ - لاتزیو و رئال مادرید - لایپزیک از شبکه سه پخش زنده دیدار تیم‌های مس رفسنجان- استقلال و پرسپولیس- نفت و گاز گچساران پخش زنده مسابقه ذوب آهن اصفهان- پرسپولیس از شبکه سه سیما آخر هفته فوتبالی با جام حذفی انگلیس و لیگ ایتالیا در شبکه سه پخش زنده مسابقه استقلال- سپاهان از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقه الهلال عربستان - سپاهان اصفهان از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقه ملوان انزلی - استقلال از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقه پرسپولیس - تراکتور سازی تبریز از شبکه سه سیما هفته فوتبالی شبکه سه با پخش مهمترین بازی‌های لیگ‌های اروپایی آخرهفته با پخش قسمت‌های 15 و16 از فصل دوم "سرزمین مادری" استقلال - صنعت نفت آبادان زنده از شبکه سه پرسپولیس-آلومینیوم؛ زنده از شبکه سه پخش زنده دیدار نیمه نهایی ایران - قطر از شبکه سه سیما پخش زنده دیدار اردن -کره جنوبی با فوتبال برتر جشنهای شعبانیه با حسینیه معلی در شبکه سه رویایی ایران با چشم بادامی ها در جام ملت‌های آسیا پخش زنده مسابقه فوتبال ایران- سوریه از شبکه سه سیما پخش زنده مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا با فوتیال برتر پخش زنده مسابقه فوتبال جام ملتهای آسیا با فوتبال برتر هفته داغ فوتبالی با فوتبال برتر ویژه برنامه مخاطب خاص به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) آخرهفته با "سرزمین مادری" پخش زنده مسابقات جام ملتهای آسیا با فوتبال برتر پخش زنده فوتبال ایران - امارات از شبکه سه سیما پخش زنده فوتبال ایران - هنگ‌کنگ از شبکه سه سیما آخرهفته با پخش قسمت‌های هفتم و هشتم از فصل دوم "سرزمین مادری" پخش زنده فوتبال ایران - فلسطین از شبکه سه سیما سریال «بیست‌کووید» از امشب به روی آنتن شبکه سه مسابقه "پانتولیگ" با اجرای محمدرضا گلزار + تیزر فصل جدید برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» + تیزر جمعه، شنبه و یکشنبه ها با مسابقه تلویزیونی "معرکه" «فوتبال برتر » ویژه برنامه جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از جمعه به روی آنتن شبکه سه پخش زنده رقابت های کشتی آزاد و فرنگی زاگرب کرواسی پخش زنده مهمترین مسابقات فوتبال لیگ‌های انگلیس، اسپانیا و ایتالیا از شبکه سه مسابقه "معرکه" با اجرای جواد رضویان بزودی از شبکه سه سیما پخش زنده فوتبال رئال مادرید- مایورکا و تاتنهام- برنلی از شبکه سه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها