اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

پرچم بالاست

تهیه‌کننده:

آرش جعفریان

مستند پرچم بالاست مجموعه ای 24 قسمتی است که طی آن آرش و مهران، که از کوهنوردان و طبیعت گردان حرفه ای و جوانی هستند، به سفر و ماجراجویی در نقاط محتلف طبیعت ایران پرداخته و ضمن عبور و حضور در آن مناطق به ورزش های تخصصی و مخاطره انگیز از قبیل کوهنوردی، غارنوردی، دوچرخه سواری، آف رود، صخره نوردی و ... می پردازند . آنها بر روی خودروهای خود پرچمی برافراشته دارند که بر روی آن به خط خوش نوشته اند "خواهد آمد" که اشاره نام برنامه نیز به همین پرچم است.

معرفی برنامه

با توجه به کیفیت ساخت و تولید این برنامه از قبیل کارگردانی سر صحنه در شرایط پیچیده و نقاط خاص طبیعت، وجود سناریو و پروسه های تحقیقاتی قوی، الهام گیری از مباحث دراماتیک و جان بخشی به اشیایی مانند آیه و پرچم و ...، تخصص و مهارت تیم تولید کننده در حوزه اختصاصی فعالیت خود یعنی مستند طبیعت و تلفیق مباحث ورزشی و هیجانی با اموز معنوی به خصوص مفهوم انتظار فرج حضرت صاحب الزمان (عج) این برنامه را به برنامه ای بی شبیه و خلاقانه در تاریخ برنامه سازی و مستند های طبیعت ایران تبدیل می کند.
نوعی از مستند های طبیعت محور و هیجانی که با تلفیق معنویات و هیجانات جوانی، جوانان را به سمت ورزش و گردشگری سالم و دین محور دعوت کرده و سبکی نوین از زندگی و فعالیت حرفه ای در طبیعت را به مشتاقان این حوزه ارایه می کند.
پر کردن فقدان نمایش تلاش ها و فعالیت های تخصصی ورزشی و طبیعت گردی، دغدغه های زیست محیطی، فرهنگ سازی در زمینه سفر و تعاملات اجتماعی در قالب کار گروهی از جمله ابتکارات و اهداف این برنامه می باشد.
این مستند در فصل اول خود به کوهستان های البرز در فصل زمستان، کوهنوردی و سفر در آنها پرداخته بود.
فصل اول این مستند طی 4 قسمت در زمستان 1394 از شبکه 3 سیما پخش شد و در آن آرش مهران کرانه جنوبی و شمالی کوهستان البرز و مسیر های ناشناخته و صعب العبور آنرا پیمودند .
فصل جدید این برنامه که در تابستان 1395 تصویربرداری آن انجام شد حال پس از چندماه گذراندن مراحل پس تولید آماده پخش شده که طی 10 قسمت 45 دقیقه ای  به روی آنتن شبکه 3 سیما خواهد رفت.
از ویژگی های این برنامه می توان به نکات زیر اشاهر کرد :
- عبوراز کویر مرکزی حد فاصل ورامین تا طبس طی 24 روز
- عبور از ریگ جن منطقه ای که به مثلث برمودای ایران معروف است
- نمایش جاذبه های طبیعی کویر مرکزی ایران در اوج گرمای خرداد در دمایی نزدیک به 50 درجه سانتی گراد
- حضور خودروهای ویژه آفرود که همگی در مجموعه البرزیست طراحی و شبیه سازی شده اند
- و ....
در این فصل آرش و مهران به همراه تیم 11 نفره خود تلاش می کنند ضمن عبور از ریگ جن در قلب کویر مرکزی ایران خود را از ورامین به نخلک و از آنجا به طبس برسانند.
لازم به ذکر است تا به حال تعداد تیم هایی که موفق به عبور از این منطقه پیچیده جغرافیایی شده اند به تعداد انگشتان دست نمی رسد.  آن دو در مسیر پیش روی خود با چالش های فراوانی دست و پنجه نرم خواهند کرد از قبیل خرابی خودروها در مکانی که هیچ امدادی در آن ممکن نیست، خطر حمله حیوانات وحشی، بیماری، تمام شدن آب و بنزین خودرو ها، گرما زدگی نفرات تیم در دمای بالای 50 درجه سانتیکراد گم کردن مسیر، پیاده روی در دریاچه نمک، طوفان شن، خطر واژگونی خودرو ها و ....

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها