اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مخاطب خاص تا خط سوم

ویژه های شبکه سه سیما برای اربعین حسینی

در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی ویژه برنامه های گروه فرهنگ و معارف اسلامی و گروه اجتماعی شبکه سه سیما به شرح زیر معرفی می شود.

ویژه های شبکه سه سیما برای اربعین حسینی


گروه  فرهنگ و معارف اسلامی  
-مخاطب خاص
برنامه  "مخاطب خاص" با موضوع «اربعين حسيني»  از شنبه 22 آبان    به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد .
این برنامه  در 10 قسمت 100 دقیقه ای به صورت زنده از كربلاي معلي ، بین الحرمین  با    محوریت  پیاده روی اربعین  ، از شنبه  22 آبان مصادف با 12 صفر  تا دوشنبه اول آذر به مدت  10 شب روي آنتن شبكه سه سيما  قرار می گیرد .   كارشناسان  این  برنامه  حجج اسلام سيد محمد قائم مقامي و محمدرضا رنجبر می باشند و اجرای برنامه برعهده رسالت بوذری خواهد بود .
-قافله عشق  
این برنامه در 4 قسمت 30 دقیقه ای کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما  به تهیه کنندگی سید حسین موسوی است  مستند روایی قافله عشق  با موضوع زیارت اربعین با معرفت حسینی،  سفر زیارتی نجف تا کربلا با پای پیاده  زائران را در ایام اربعین حسینی   به تصویر می کشد. نویسنده و کارگردانی این اثر را سعید خانبخش برعهده دارد .
-کربلا کمی دورتر
این برنامه در یک قسمت 40 دقیقه ای  به تهیه کنندگی محمد رسولی،  مراسم عزاداری  حسینی مسلمانان کشور های  ایران  ،لبنان ، بحرین ،عراق و عربستان در گوانجو چین را به تصویر می کشد . مصاحبه با مسلمانان اهل تسنن کشور چین و عرض ارادت به اهل بیت از بخش های دیگر این برنامه می باشد .
-ادب حضور
این  مستند  به معرفی هیئت رزمندگان اسلامی قم  می پردازد . در  این  مستند   با  حجه الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی سخنران و حاج سید مهدی میرداماد  مداح  این  هیئت  در باره "آدابی که  انسان برای حضور در مجالس  عزاداری سید و سالار شهیدان    باید رعایت کند ،گفتگو  کرده ایم . مجموعه مستند" ادب حضور" به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد تهیه شده است .
-منظومه بیداری
منظومه بیداری عنوان برنامه ای است که  2 قسمت 45 دقیقه ای تهیه شده است . قسمت اول این برنامه با حضور سرکار خانم علاسوند به بحث نقش زنان در پیام رسانی عاشورا  می پردازد و قسمت دوم  آن   نگاهی دارد به مهدویت عاشورا با حضور حجه الاسلام  والمسلمین پور سید آقایی . اجرای این دو برنامه به ترتیب برعهده خانم رضایی و  رسالت بوذری است
این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه  با هدف نهادینه شدن فرهنگ عاشورایی  در جامعه تولید شده است .
-قدم  قدم به تو نزدیک می شویم
این برنامه به تهیه کنندگی میر کیوان خلیل پور در 6 برنامه 30 دقیقه ای تولید شده است .این مجموعه مستند از مرز شلمچه شور و شوق زائرین  را به تصویر می کشد .
همچنین زائرین را در مسیر    نجف ،حرم حضرت علی (ع)تا کربلا معلی ،حرم امام حسین (ع) همراهی و با آنها گفتگو کرده   و آنها مکنونات قلبی خود را بیان کردند .در کنار موکب ها  نیز با خادمین حسینی به گفتگو نشسته و شو و شوق آنها را به تصویر کشیدیم .
-سخنرانی و مداحی
سخنرانی های حجج اسلام سید مهدی میرباقری ،علیرضا پناهیان ،ماندگاری ،حسینی قمی و ... و مداحی حاج سعید حدادیان ،علی انسانی ، طاهری ، رسولی ، مطیعی  و ..که در این  ایام در موکب های  از نجف تا کربلا هیئت رزمندگان اسلام برگزار می شود ، پخش خواهد شد .
-سمت خدا
این برنامه تلویزیونی در  پنجشنبه های ماه صفر با حضور  حجه الا سلام والمسلمین  علیرضا پناهیان  به موضوع  اهمیت و ابعاد جهانی زیارت اربعین می پردازد . سمت خدا  به تهیه کنندگی سید عبدالمجید رکنی و با اجرای نجم الدین شریعتی پنجشنبه ها نیز از ساعت13:30 روانه آنتن شبکه سه می شود .
گروه اجتماعی
-خط سوم
گروه اجتماعی  نیز با ویژه برنامه خط سوم به تهیه کنندگی میثم نورانی و کارگردانی نوید محمودی  در   40 قسمت 45 دقیقه ای تا پایان ماه صفر  هر روز  میزبان  شخصیت های موفق در حوزه های  فرهنگی ، هنری و اجتماعی خواهد بود .  اجرای این  برنامه  برعهده  نیما رییسی و آرش ظلی پور  است.این برنامه هار روز به جز شنبه ها  و جمعه ها    ساعت 19:20 از شبکه سه سیما پخش می شود .