اپلیکیشن شبکه سه
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چهارشنبه ساعت 22:30

«پرچم بالاست» در شبکه سه نمایش داده می شود

مجموعه مستند« پرچم بالاست »در 24 قسمت 45 دقیقه ای با موضوع سفر و ماجراجویی در نقاط محتلف طبیعت ایران از چهار شنبه 8 دی ماه از ساعت 22:30 روانه آنتن شبکه سه خواهد شد.

«پرچم بالاست» در شبکه سه نمایش داده می شود


به گزارش روابط عمومی شبکه سه سیما ،در این  مجموعه برنامه مستند آرش و مهران، که از کوهنوردان و طبیعت گردان حرفه ای و جوان  هستند، به سفر و ماجراجویی در نقاط محتلف طبیعت ایران پرداخته و ضمن عبور و حضور در آن مناطق به ورزش های تخصصی و مخاطره انگیز از قبیل کوهنوردی، غارنوردی، دوچرخه سواری، آف رود، صخره نوردی و ... می پردازند .
در این فصل آرش و مهران به همراه تیم یازده  نفره خود تلاش می کنند ضمن عبور از ریگ جن در قلب کویر مرکزی ایران خود را از ورامین به نخلک و از آنجا به طبس برسانند.
این دو جوان  در مسیر پیش روی خود با چالش های فراوانی از قبیل خرابی خودروها در مکانی که هیچ امدادی در آن ممکن نیست، خطر حمله حیوانات وحشی، بیماری، تمام شدن آب و بنزین خودرو ها، گرما زدگی نفرات تیم در دمای بالای 50 درجه سانتیگراد، گم کردن مسیر، پیاده روی در دریاچه نمک، طوفان شن، خطر واژگونی خودرو ها و .... دست و پنجه نرم می کنند.
آنها بر روی خودروهای خود پرچمی برافراشته اند که بر روی آن با خط خوش نوشته اند "خواهد آمد" که اشاره نام برنامه نیز به همین پرچم است.
 تخصص و مهارت تیم تولید کننده در حوزه  مستند طبیعت و تلفیق مباحث ورزشی و هیجانی با امور معنوی به خصوص مفهوم انتظار فرج حضرت صاحب الزمان (عج) این مستندرا به برنامه ای خاص و خلاقانه در تاریخ برنامه سازی و مستند های طبیعت ایران تبدیل می کند.
 از اهداف و ابتکارات این برنامه ،  پر کردن فقدان نمایش تلاش ها و فعالیت های تخصصی ورزشی و طبیعت گردی، سوق دادن جوانان را به سمت ورزش و گردشگری سالم و دین محور، دغدغه های زیست محیطی، فرهنگ سازی در زمینه سفر و تعاملات اجتماعی در قالب کار گروهی است .
مستند."پرچم بالاست" به تهیه کنندگی آرش جعفریان ،کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که فصل اول آن در 4 قسمت به کوهنوردی و سفر در کوهستان های البرز  پرداخت و در زمستان 94 از شبکه سه سیما پخش شد.
فصل جدید این برنامه نیز که در تابستان 1395 در10 قسمت 45 دقیقه ای تهیه شده است ، چهارشنبه ها بعد از اخبار شبانگاهی  از شبکه سه سیما  پخش خواهد شد .